Drodzy Klienci- uwaga na fałszywe faktury na mailu,

w ostatnim czasie nasiliła się ponownie fala przysyłania fałszywych faktur za pomocą maila. Bardzo proszę zwracać szczególną uwagę na wiadomości, które Państwo otrzymujecie , a szczególnie załączniki informujące o przysłaniu faktury. Fałszywe faktury kryją się pod plikami .doc i .zip. Otwarcie ich może grozić utratą wszystkich danych na komputerze lub przejęciem kontroli nad komputerem przez hakerów i żądaniem przez nich zapłaty za odblokowanie komputera.

Proszę nie otwierać załączników w mailach , których nadawca jest wam nieznany, a informuje was o dostarczeniu faktury za złożone zamówienie. Najwięcej takich wiadomości przychodzi w języku angielskim w porach nocnych na maile firmowe.  Zalecamy natychmiastowe kasowanie wiadomości nawet bez jej otwierania. Otwarcie takiego maila, a w szczególności załącznika może spowodować poważne problemy.

W przypadku otwarcia załącznika i  przejęcia kontroli nad komputerem przez osobę niepożądaną po otwarciu pliku z wiadomości, prosimy natychmiast skontaktować się z policją, gdyż blokada komputera z żądaniem okupu za odblokowanie lub skasowanie przez kogoś umyślne wszystkich danych stanowi przestępstwo według przepisów prawa. Bardzo proszę z pełna powagą potraktować nasze ostrzeżenie.